سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩
پیوندهای مهم
اوقات شرعی
Owghat
عضویت در خبرنامه
Newsletter Membership
نام :   
ایمیل :   
اخبار > اهالی فرهنگ و هنر با ابتکار و خلاقیت طراوت و اميدواري به جامعه ببخشند/لزوم برندسازی ظرفیت های فرهنگی و هنری هرمزگان


آگهی استخدام, گزارش تصویری                                                              ٠٩:٣١ - چهارشنبه ١٣ تير ١٣٩٧                                                              نسخه چاپي 

اهالی فرهنگ و هنر با ابتکار و خلاقیت طراوت و اميدواري به جامعه ببخشند/لزوم برندسازی ظرفیت های فرهنگی و هنری هرمزگان

 

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، محمدباقر کشفی در ديدار با جمعي از هنرمندان و اهالي فرهنگ استان هرمزگان با تاکید بر اینکه دغدغه ها و مسائل و مشکلات اهالی فرهنگ و هنر هرمزگان که در این نشست مطرح شد به دکتر همتی استاندار هرمزگان منتقل می شود، عنوان کرد: در کنار مسائل مدیریتی، هرکدام از تشکل ها و مجموعه ها باید به جایگاه مهم خود باور داشته باشند.

وی ادامه داد: هنرمندان و اهالی فرهنگ باید به تاثیرگذاری خود در مسائل فرهنگي و اجتماعي جامعه واقف باشند و قدر این جایگاه مهم را بدانند و از آن برای تاثیرگذاری مثبت استفاده کنند.

مشاور عالی استاندار هرمزگان افزود: دیگر موردی که باید به آن توجه شود این است که اهالي فرهنگ و هنر در مجموعه خود تعامل، همكاري، همفكري و وحدت داشته باشند چون در غیر این صورت انرژي ها پراكنده و به حاشيه رانده مي شود و نهايتا آن برآيندي كه مورد نظر است، حاصل نخواهد شد.

کشفی تصریح کرد: در حوزه فرهنگ و هنر، فعالان و اهالی این حوزه با اتكا به توانايي، ظرفيت ها، ويژگي ها، ذوق و استعدادي كه درونشان وجود دارد كار را به جلو مي برند و عملا حوزه فرهنگ و هنر به دست فعالان این بخش اداره می شود و با توجه به اين موضوع بايد به دنبال طرح ها،‌ شيوه ها و روش هاي نو، ابتكاري و خلاقانه باشيم و خود اهالي فرهنگ و هنر مي توانند ايده هاي خلاقانه و نوآورانه و مبتكرانه با توجه به مجموعه شرايطي كه در جامعه ما مي گذرد و ذوق، نگاه، ميل مخاطب، طراحي و ارائه کنند.

وی گفت: اهالي فرهنگ و هنر با توجه به هنر و ابزاري كه در اختيار آنهاست بايد هنرمندانه نسبت به تبيين جايگاه و نقش هنر و فرهنگ تلاش كنند.

مشاور ارشد استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه نگاه دکتر همتی استاندار هرمزگان تقويت و حمايت از هنرمندان و اهالي فرهنگ است، بیان داشت: انتظار ما از اهالي هنر و فرهنگ و نخبگان و متفكران جامعه این است که با راهکارهای هنرمندانه و با توجه به ضرورت های امروز به بهبود وضعیت اقتصادی در جامعه کمک کنند.

کشفی خاطرنشان کرد: يكي از كارهايي كه مي توان در این زمینه انجام داد فرهنگ سازي است چون در جامعه بدون فرهنگ سازي اتفاق خاصي رخ نخواهد داد و اگر بخواهیم هر كاري صورت گيرد، باید از قبل زمينه هاي فرهنگي و ذهني آن در جامعه فراهم باشد.

وی اضافه کرد: در اين فضا نياز داريم كه اهالي هنر و فرهنگ و خرد و انديشه به مسائل ورود كنند چون همراهي آنها مي تواند خيلي موثر باشد و رفتار و موضع گيري آنها به عنوان الگو در جامعه تاثیرگذار خواهد بود.

مشاور عالی استاندار هرمزگان خواستار بهره گیری اهالی فرهنگ و هنر از ظرفیت، محبوبیت و مقبولیت خود برای ایجاد امید در جامعه شد و اظهار داشت: هنرمندان می توانند با شیوه های خلاقانه طراوت و اميدواري را به طور واقعی به جامعه تزريق کنند و در شرایط امروز این وظیفه مهم را بر عهده دارند.

کشفی با بیان اینکه هدف دکتر همتی استاندار هرمزگان توسعه همه جانبه و متوازن تمامی حوزه ها در هرمزگان است، عنوان کرد: اهالي فرهنگ و هنر هم از اين فرصتی که در استان فراهم شده، استفاده كنند تا شاهد رشد و ارتقاء و معرفي ظرفیت های فرهنگی و هنری هرمزگان در سطح ملي باشيم.

وی با تاکید بر اینکه اهالي فرهنگ و هنر باید تحرك، پويايي و بروز و ظهور بيشتري داشته باشند، اضافه کرد: استاندار هرمزگان از راه اندازي فستيوال ها و جشنواره هايي كه بتواند استان را معرفي كند، استقبال و حمایت خواهد داشت و این کار باید توسط خود مجموعه فرهنگ و هنر استان آماده و طراحي شود ‌تا استانداري بتواند از آن پشتيباني داشته باشد.

مشاور ارشد استاندار هرمزگان با بیان اینکه دکتر همتی استاندار هرمزگان خود از جنس فرهنگ و هنر و رسانه است و در اين عرصه فعالیت داشته و تجربياتي دارد، خاطرنشان کرد: اهالی فرهنگ و هنر هرمزگان تلاش کنند با بهره گیری از این شرایط مناسب، فضاي بهتري براي رشد و تعالي فرهنگ و هنر در هرمزگان ايجاد شود.

کشفی خواستار شناسايي و معرفي ظرفيت ها، توانمندي ها، ويژگي ها و برجستگي هاي فرهنگ و هنر هرمزگان شد و تصریح کرد: نیاز است فعالان فرهنگی و هنری هرمزگان طراحی مناسبی برای ظرفيت های فرهنگی و هنری این استان که قابلیت برندسازی دارند انجام دهند و با تمرکز روی آنها بتوان جشنواره های بزرگی را در سطح ملی و بین المللی در استان برپا کرد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به اقتصاد عرصه فرهنگ و ایجاد بازار برای ارائه محصولات و توليدات فرهنگي و هنري هرمزگان، بیان داشت: برای ایجاد پیوند میان اقتصاد و فرهنگ می توان بازارچه ای برای فروش محصولات ایجاد کرد و باید بتوانيم در عرصه فرهنگ و هنر بازار ايجاد كنيم و بتوانيم اين جاذبه ها را معرفي كنيم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


.انتهای پیام


شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

ارتباط با ما
نقشه سایت
اخبار RSS دریافت
پایگاه اطلاع‌رسانی استان هرمزگان
درباره ما